DOŚWIADCZENIE PROJEKTOWE
ADRES SIEDZIBY/DANE TELEADRESOWE
DANE WNIOSKODAWCY
Zasoby techniczne
Stowarzyszenie Humaneo, posiada niezbędny potencjał techniczny by realizować projekty z zachowaniem najlepszych praktyk i wysokich standardów jakości. Siedziba Humaneo znajduję się nieprzerwanie od 2006 roku na terenie województwa małopolskiego. Wnioskodawca posiada również oddziały terenowe na terenie województwa lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego oraz pomorskiego. Humaneo posiada pełne zaplecze techniczne niezbędne do działań administracyjno-technicznych: komputery, serwery, niezależne punkty dostępowe do sieci internetowej, urządzenia drukujące, służbowe samochody hybrydowe. Dysponuje mobilnymi laboratoriami komputerowymi, dzięki którym jest w stanie przeprowadzić szkolenia oraz egzaminy w dowolnym miejscu. Ponadto Wnioskodawca posiada sprzęt multimedialny i audiowizualny do prowadzenia wideokonferencji, co zapewni sprawną realizację projektu, regularną organizację spotkań zespołu projektowego, prowadzenie monitoringu i bieżące rozwiązywanie problemów.
Wnioskodawca posiada niezbędny potencjał finansowy i jest zdolny do zapewnienia płynnej obsługi finansowej projektu.
Wnioskodawca nie planuje angażowania finansowego innych podmiotów.
Obrót stowarzyszenia HUMANEO za rok 2018 wynosi ponad 10 milionów złotych.
Podejmowanie działalności na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym stanowi cel statutowy Stowarzyszenia (poz. 30). Wnioskodawca prowadzi placówkę poradnictwa specjalistycznego w ramach, której udzielane jest wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zakres świadczonych usług obejmuje pomoc psychologiczną, prawną oraz szeroko rozumiane wsparcie w procesie uspołecznienia.
Wnioskodawca realizował wsparcie na rzecz włączenia społecznego, tj. zwiększenia szans na powrót na rynek pracy osobom zagrożonych ubóstwem i wykluczaniem społecznym, w tym również osób niepełnosprawnych. Zrealizowane zadania wpisywały się w ścieżkę reintegracji społecznej, zawodowej i obejmowały: doradztwo zawodowe, poradnictwo psychologiczne, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe, staże.
Doświadczenie projektowe:
Podejmowanie działalności na rzecz aktywizacji zawodowej, działanie na rzecz rozwoju umiejętności i kwalifikacji powiązanych z potrzebami regionalnego i lokalnego rynku pracy, działanie na rzecz zwiększania dostępu i uczestnictwa kobiet na rynku pracy stanowią cele statutowe Stowarzyszenia. Wnioskodawca jest Instytucją Rynku Pracy, prowadzi Agencję Zatrudnienia (posiada wpis do KRAZ).
Wnioskodawca realizował wsparcie na rzecz włączenia społecznego, tj. zwiększenia szans na powrót na rynek pracy osobom zagrożonych ubóstwem i wykluczaniem społecznym, w tym również osób niepełnosprawnych. Zrealizowane zadania wpisywały się w ścieżkę reintegracji społecznej, zawodowej i obejmowały: doradztwo zawodowe, poradnictwo psychologiczne, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe, staże. Wnioskodawca osiągnął wszystkie cele założone w projektach, dotyczące pomocy grupie docelowej we włączeniu się społeczno-zawodowym.
Doświadczenie projektowe:
Podejmowanie działalności na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych stanowi jeden z celów statutowych Stowarzyszenia. Wnioskodawca posiada status organizatora turnusów rehabilitacyjnych (nr rej.: OR/12/0013/14). W ramach działalności z tego obszaru Wnioskodawca zorganizował 15 turnusów rehabilitacyjnych połączonych z kursami obsługi komputera, treningiem kompetencji i umiejętności społecznych, grupowe warsztaty z doradcą zawodowym. Do czerwca 2016 zorganizowano wyjazdy rehabilitacyjne dla 224 osób. Ze wsparcia korzystały głównie osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami.
Wnioskodawca prowadzi również placówkę poradnictwa specjalistycznego (nr rej.: OR/12/0013/14)., w ramach której organizowane są szkolenia dla pracowników i klientów PCPR, MOPS, GOPS, OPS m.in. z podstaw obsługi komputera, wyjazdowe treningi kompetencji i umiejętności społecznych, warsztaty z doradcami zawodowymi. Zajęcia skierowane są dla całych rodzin korzystających ze wsparcia w/w placówek.
Doświadczenie projektowe:
Doskonalenie kadr gospodarki oraz promowanie społeczeństwa opartego na wiedzy, kształcenia ustawicznego i stałego podnoszenia kwalifikacji stanowią cele statutowe Stowarzyszenia. Wnioskodawca posiada wdrożone systemy jakości wskazane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) upoważniających instytucję do świadczenia usług rozwojowych.
Doświadczenie projektowe:
Podejmowanie działań na rzecz edukacji oraz działanie na rzecz zwiększenia dostępu do edukacji stanowią cele statutowe Stowarzyszenia.
Humaneo od 2011 roku jest organem prowadzącym dla niepublicznej placówki oświatowo-wychowawczej, w której realizowane są zadania w formule dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, warsztatów, kursów i szkoleń dedykowanych dzieciom i młodzieży. Placówka działa pod nazwą „Akademia Edukacyjna HUMANEO” i jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Prezydenta m. Nowego Sącza pod nr 5/2011.
Ponadto Humaneo od 2011 roku jest organem prowadzącym dla niepublicznego ośrodka dokształcania i doskonalenia zawodowego. Odbiorami szkoleń realizowanych przez ośrodek są osoby dorosłe. Placówka wpisana jest do ewidencji prowadzonej przez Starostę Powiatu Limanowskiego pod nr 32/2011.
Doświadczenie projektowe: