ALL DIGITAL Z BRUKSELI POLECA SZKOLENIE ECCC PI M21 ZDALNE NAUCZANIE

W najnowszym newsletterze All Digital, wiodącego ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia z siedzibą w Brukseli, można przeczytać o pierwszym w Polsce bezpłatnym szkoleniu ECCC PI M21 Zdalne Nauczanie, inicjatywie Stowarzyszenia Humaneo i Fundacji ECCC.

 

All Digital  reprezentuje organizacje członkowskie w całej Europie, które współpracują z 25 000 centr kompetencji cyfrowych. Celem tego stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju kompetencji Europejczyków, którzy posiadają niski poziom umiejętności cyfrowych. Zdaniem All Digital każdy Europejczyk powinien być w stanie wykorzystać korzyści i możliwości, jakie stwarza cyfrowa transformacja.

W majowym newsletterze All Digital o szkoleniu ECCC PI M21 Zdalne Nauczanie pisze w następujący sposób: „Aby wesprzeć nauczycieli i ich pracę Fundacja ECCC rozpoczęła projekt dot. nauki zdalnej, zapewniając kurs online, instrukcje, narzędzia, a także test końcowy. Szkolenie pozwala na zdobycie wiedzy i kompetencji cyfrowych  w oparciu o DigComp.”

Cieszę się, że podjęta przez Stowarzyszenie Humaneo i Fundację ECCC inicjatywa zapewnienia nauczycielom dostępu do wysokiej jakości szkolenia w zakresie zdalnego nauczania zyskała uznanie All Digital. To organizacja, która w skali całej Europy stawia sobie za cel rozwój kompetencji cyfrowych społeczeństwa, dlatego tak bardzo cenię jej poparcie w podjętych przez nas staraniach – komentuje Krzysztof Juryk, Prezes Stowarzyszenia Humaneo.

Szczegółowe informacje na temat szkolenia ECCC PI M21 Zdalne Nauczanie można uzyskać na dedykowanej stronie http://e-nauczanie.eccc.com.pl/. Aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się na platformie szkoleniowej https://e-platforma.eccc.com.pl/.

 

Źródło informacji: newsletter All Digital maj 2020