Myślenie wizualne w szkole – jak tworzyć i wykorzystać notatki graficzne na lekcji

Celem szkolenia jest poznanie różnych form notatek graficznych i sposobów ich zastosowania oraz inspiracja i zdobycie nowych, atrakcyjnych narzędzi do pracy z uczniami. Zakres szkolenia obejmuje przedstawienie rodzajów notatek graficznych, zasad i sposobów ich tworzenia, oraz praktyczne wykorzystanie myślenia wizualnego w pracy z uczniami.

W programie m.in.:

podstawy neurodydaktyki, czyli nauki przyjaznej mózgowi, budowa i funkcje mózgu w kontekście percepcji i uczenia się, myślenie wizualne jako forma efektywnej nauki sprzyjającej zapamiętywaniu, różne formy notatek graficznych w tym m.in. mapy myśli, sketchnotki, zasady i sposoby tworzenia notatek wizualnych, bank ikon, praktyczne zastosowanie notatek graficznych na lekcji i w procesie uczenia się, dostosowanie notatek graficznych do zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia.

TRENER

Joanna Lasoń

Pedagog, socjoterapeutka, trenerka twórczego myślenia i szybkiego czytania, terapeutka kinezjologii edukacyjnej, terapeutka EEG – biofeedback, ambasadorka The Butterfly Universe Project w Polsce, nauczyciel akademicki na kierunku Neurodydaktyka.
Obszar zagadnień związanych z pracą mózgu i zwiększaniem efektywności uczenia się to jej pasja. Od prawie 20 lat prowadzi różnego rodzaju szkolenia i zajęcia z zakresu neurodydaktyki, rozwijające możliwości mózgu i pamięci. W obszarze jej specjalizacji są m.in mnemotechniki, ćwiczenia przyspieszające tempo czytania, formy kreatywnego rozwiązywania problemów, narzędzia poprawiające jakość uczenia się. Realizowała szkolenia w ramach różnych programów i projektów m.in. „Dołącz do najlepszych” , Letnia Szkoła Młodych Talentów w ramach programu Diament. Publikacja: „Neurodydaktyczne podłoże klasycznych zasad nauczania – uczenia się dla wykonawstwa solowych, instrumentalnych dzieł muzycznych klasycznych” – Studia Edukacyjne, nr 61/2021, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Liczba godzin:

4 godziny dydaktyczne + 1 godz. konsultacji po zakończeniu zajęć

Forma:

stacjonarna lub zdalna

Szkolenie prowadzi:

Joanna Lasoń socjoterapeutka, terapeutka EEG biofeedback

Zapraszamy do kontaktu z Humaneo w celu ustalenia szczegółowych warunków realizacji usługi:

Dorota Dyszkiewicz: dorota.dyszkiewicz@humaneo.pl tel. 663 031 704

Tomasz Nowak: tomasz.nowak@humaneo.pl tel. 662 005 102

LUB POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Skip to content