Neurodydaktyka – uczenie przyjazne mózgowi

Celem szkolenia jest inspiracja i zdobycie nowych, atrakcyjnych narzędzi do pracy z uczniami. Szkolenie skupione jest wokół zagadnień związanych z efektywną nauką przyjazną mózgowi. Zakres tematyczny szkolenia to: podstawy neurodydaktyki, techniki zapamiętywania-mnemotechniki, myślenie wizualne, technika szybkiego czytania, motywacja, trening uważności – Mindfulness i trening relaksacyjny.

W programie m.in.:

podstawy neurodydaktyki w zakresie pozwalającym zrozumieć uwarunkowania procesu uczenia, budowa i funkcje mózgu w kontekście percepcji, przetwarzania informacji i uczenia się, techniki efektywnej nauki; w tym techniki zapamiętywania-mnemotechniki, ich przykłady i sposoby wykorzystania w szkole, myślenie wizualne i różne formy notatek graficznych i ich praktyczne wykorzystanie w procesie dydaktycznym, technika szybkiego czytania, fakty i mity, rodzaje ćwiczeń, trening uważności Mindfulness i trening relaksacyjny, jako narzędzia pracy z uczniem, motywacja, rodzaje motywacji i jej rola w procesie uczenia się, formy dostosowania sposobów uczenia do zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia.

TRENER

Joanna Lasoń

Pedagog, socjoterapeutka, trenerka twórczego myślenia i szybkiego czytania, terapeutka kinezjologii edukacyjnej, terapeutka EEG – biofeedback, ambasadorka The Butterfly Universe Project w Polsce, nauczyciel akademicki na kierunku Neurodydaktyka.
Obszar zagadnień związanych z pracą mózgu i zwiększaniem efektywności uczenia się to jej pasja. Od prawie 20 lat prowadzi różnego rodzaju szkolenia i zajęcia z zakresu neurodydaktyki, rozwijające możliwości mózgu i pamięci. W obszarze jej specjalizacji są m.in mnemotechniki, ćwiczenia przyspieszające tempo czytania, formy kreatywnego rozwiązywania problemów, narzędzia poprawiające jakość uczenia się. Realizowała szkolenia w ramach różnych programów i projektów m.in. „Dołącz do najlepszych” , Letnia Szkoła Młodych Talentów w ramach programu Diament. Publikacja: „Neurodydaktyczne podłoże klasycznych zasad nauczania – uczenia się dla wykonawstwa solowych, instrumentalnych dzieł muzycznych klasycznych” – Studia Edukacyjne, nr 61/2021, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Liczba godzin:

4 godziny dydaktyczne + 1 godz. konsultacji po zakończeniu zajęć

Forma:

stacjonarna lub zdalna

Szkolenie prowadzi:

Joanna Lasoń socjoterapeutka, terapeutka EEG biofeedback

Zapraszamy do kontaktu z Humaneo w celu ustalenia szczegółowych warunków realizacji usługi:

Dorota Dyszkiewicz: dorota.dyszkiewicz@humaneo.pl tel. 663 031 704

Tomasz Nowak: tomasz.nowak@humaneo.pl tel. 662 005 102

LUB POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Skip to content