Rozpoznawanie potencjału ucznia na podstawie analizy pisma odręcznego

Jedyne w Polsce szkolenie z zakresu grafologii dla nauczycieli!

Szkolenie skierowane do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, szkolnych doradców zawodowych, którzy w swojej codziennej pracy są mimowolnymi świadkami pisma swoich podopiecznych. Pismo odręczne jest odzwierciedleniem osobowości, stanu zdrowia, stanu psychicznego i emocjonalnego. Jego uważna analiza może przyczynić się do lepszego zrozumienia stanu w jakim znajduje się uczeń i podjęcia odpowiednich działań, mających na celu eliminowanie sytuacji kryzysowych.

Szkolenie przygotuje uczestników do dokonywania analizy pisma odręcznego, z uwzględnieniem szeregu czynników, takich jak m.in. nacisk pisma, wielkość, szerokość i pochylenie pisma, odległości między literami, wyrazami i wersami, sposób wiązania liter, linearność pisma czy stosunek wielkościowy poszczególnych stref pisma.

W programie m.in.:

wyznaczania i interpretacji kąta pochylenia pisma, symbolika przestrzeni psychologicznej pisma, rozpoznawania wielkości i nacisku pisma, krytyczna analizy poszczególnych elementów pisma odręcznego, metody i narzędzia przydatne w analizie pisma odręcznego, rozpoznawania znaków świadczących o poszczególnych predyspozycjach zawodowych, określanie cech osobowości na podstawie analizy poszczególnych znaków, ćwiczenia praktyczne.

TRENER

Natalia Grońska

Prezes Fundacji My Personality Skills, psycholog, grafolog, doradca zawodowy. Mediator sądowy w sprawach rodzinnych, cywilnych i gospodarczych. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku psychologia stosowana. Dyrektor Instytutu Poradnictwa i Wsparcia Rodziny. Specjalizuje się w terapii krótkoterminowej. Psychoterapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Racjonalnej Terapii Zachowań. Jest certyfikowanym konsultantem systemu diagnostycznego Insightful Profiler™. Posiada doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu negocjacji w biznesie, komunikacji interpersonalnej, psychologicznych aspektach współpracy z trudnym klientem oraz treningu interpersonalnym.

Liczba godzin:

8 godzin dydaktycznych (proponowane 2 x 4 godz.)

Forma:

stacjonarna

Szkolenie prowadzi:

Natalia Grońska, psycholog z uprawnieniami z zakresu psychografologii

Zapraszamy do kontaktu z Humaneo w celu ustalenia szczegółowych warunków realizacji usługi:

Dorota Dyszkiewicz: dorota.dyszkiewicz@humaneo.pl tel. 663 031 704

Tomasz Nowak: tomasz.nowak@humaneo.pl tel. 662 005 102

LUB POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Skip to content