Stowarzyszenie Humaneo realizuje projekt grantowy pn. „Nauczyciel XXI wieku” realizowany w ramach projektu POWR.02.10.00-00-00-0008/20 pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”.
Celem przedsięwzięcia jest wzrost jakości doskonalenia i wsparcia udzielonego przez kadrę Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Humaneo (4 osoby) 192 nauczycielom (169 kobietom, 23 mężczyznom) przedszkola i/lub szkoły podstawowej i/lub ponadpodstawowej w zakresie różnych obszarów kształcenia z terenu całej Polski dzięki przeszkoleniu ich w zakresie prowadzenia edukacji zdalnej, wsparcia doradczo-konsultacyjnego w tym zakresie oraz opracowania pakietu materiałów edukacyjnych w terminie 01.04.2023 – 30.06.2023 r.
Grupę docelową stanowić będzie 192 nauczycieli (169 kobiet, 23 mężczyzn) przedszkola i/lub szkoły podstawowej i/lub ponadpodstawowej w zakresie różnych obszarów kształcenia z terenu całej Polski oraz 4 osoby z kadry Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Humaneo.
Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 181 240,00 zł
PRZYGOTOWANIE I WSPARCIE NAUCZYCIELI W KSZTAŁCENIU NA ODLEGŁOŚĆ
– szkolenia dla kadr systemu oświaty w zakresie wspierania
w prowadzeniu edukacji zdalnej
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli HUMANEO zaprasza nauczycieli szkół i przedszkoli do udziału w projekcie grantowym „NAUCZYCIEL XXI WIEKU”, obejmującym wsparcie w zakresie kształcenia na odległość. Celem projektu jest doskonalenie kompetencji nauczycieli szkół i przedszkoli w zakresie prowadzenia edukacji zdalnej oraz przygotowanie kadr systemu oświaty do pracy w systemie zdalnym, z wykorzystaniem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (ZPE). Wsparcie obejmuje działania szkoleniowe oraz konsultacyjno – doradcze.
Ramowy program szkolenia ma charakter modułowy i uwzględnia najważniejsze aspekty edukacji zdalnej, zarówno psychospołeczne, metodyczne i organizacyjne, jak również prawne i technologiczne. W swoich założeniach wykorzystuje doświadczenia szkół i przedszkoli w realizacji kształcenia na odległość oraz płynące z nich wnioski i rekomendacje do dalszego rozwoju tej formy edukacji.
Adresaci szkoleń to nauczyciele szkół i przedszkoli ogólnodostępnych, integracyjnych, specjalnych i zawodowych, na wszystkich poziomach kształcenia. Działania w projekcie realizowane są w formie samokształcenie z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE) oraz w formie zdalnej.
Ważne informacje:
- Możesz podnosić swoje kompetencje w dowolnie wybranym miejscu i czasie (samokształcenie)
- Po zakończonym szkoleniu Uczestnicy otrzymają zaświadczenia, wydane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Humaneo, co pozwoli dokumentować własny rozwój zawodowy
- Termin realizacji: kwiecień 2023 – czerwiec 2023
- Zapisy i dodatkowe informacje: Patryk Sokołowski tel. 577 653 491 patryk.sokolowski@humaneo.pl
ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE MODUŁÓW SZKOLENIOWO – DORADCZYCH:
- Moduł 1. Psychospołeczne aspekty edukacji zdalnej (5 godzin)
Moduł 2. Organizacja procesu kształcenia i wychowania (7 godzin) - Moduł 3. Metodyka edukacji zdalnej (5 godzin)
- Moduł 4. Monitorowanie i ocenianie postępów uczniów w edukacji zdalnej (5 godzin)
- Moduł 5. Przegląd wybranych narzędzi edukacji zdalnej (4 godziny)
- Moduł 6. Zintegrowana Platforma Edukacyjna (5 godzin)
- Moduł 7. Microsoft Teams (5 godzin)
- Moduł 8. ZOOM (5 godzin)
- Moduł 9. Google Meet (5 godzin)
- Moduł 10. Wykorzystanie multimedialnych zasobów dydaktycznych (3 godziny)
- Moduł 11. Zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego w edukacji zdalnej (2 godziny)
- Moduł 12. Prawne aspekty edukacji zdalnej (2 godziny)
Spośród 12 podanych wyżej modułów szkoleniowych, nauczyciele wybierają minimum 5 modułów, w tym obligatoryjnie moduł 3 – Metodyka pracy zdalnej oraz moduł 6 – Zintegrowana Platforma Edukacyjna.
Ponadto w ramach projektu zaplanowano działania konsultacyjno – doradcze w wymiarze:
- 2 godziny konsultacji indywidualnych
- 6 godzin konsultacji grupowych
Szczegółowe cele i treści szkolenia zamieszczone są na stronie ODN Humaneo pod adresem odn.humaneo.pl
Załączniki do pobrania: